Ana Sayfa Hizmetlerimiz Motosiklet Lastik Hava Basıncı

Motosiklet Lastik Hava Basıncı

MOTOSİKLET LASTİK HAVA BASINCI ÇOK ÖNEMLİDİR!

Bir lastik doğal olarak basınç kaybettiğinden, periyodik olarak motosiklet lastik hava basıncı kontrolü yapılmalıdır; bu kontrol anormal herhangi bir basınç kaybının tespit edilmesine olanak sağlayacaktır.

Motosiklet lastik hava basıncı kontrolünün taşıtın bütün lastiklerinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

– Düşük hava basıncı ile çalışan lastiklerde ısı yükselir ve çalışan tüm katmanlarda hasara neden olabilir. Bu hasar geri dönüşü olmayan bir hasardır ve havanın ani bir şekilde boşalmasıyla lastiğin patlamasına neden olabilir. Düşük hava basıncı hasarları lastikte belli bir sürede ortaya çıkar ve hava basıncı tamamlansa da hasar devam edebilir.

– Düşük hava basıncı aynı zamanda ıslak zeminde kayma ve suda kızaklama riskini de son derece arttırmaktadır.

– Yüksek hava lastiğin sırt merkezinde hızlı ve düzensiz bir aşınmaya ve aynı zamanda da kauçukta sertleşme sonucu kırılganlaşma ve kopmalara hassasiyetini arttırır.

– Kullanım sırasında lastiklerin ısısı artar. Basıncın ısısıyla birlikte artış göstermesi nedeniyle, sıcak bir lastiğin havasının asla boşaltılmaması gerekmektedir.

– Sıcakken basınç kontrol edildiğinde, basıncın üreticinin talimatlarına uygun olarak yeniden ayarlanması gerekmektedir. Lastik basıncı sıcak olarak kontrol edilmişse, önerilen basınca 4 PSİ ilave ediniz.

– Aracınızın kullanımında araç üreticinizin tavsiye ettiği motosiklet lastik hava basıncı değerlerine uyunuz.

Motosiklet Lastik Hava Basıncı

Motosiklet lastik hava basıncı kontrollerinizi Buz Motor İstanbul (İnebolu sokak 59/A  Setüstü , Kabataş – 0212 252 06 59) ve Buz Motor İzmir (Haydar Aliyev Cad.40/D Manavkuyu, Bayraklı – 0232 462 36 85) şubelerimizde kolayca yaptırabilirsiniz.