Ana Sayfa Aprilla Aprilia SRV 850 Lastik

Aprilia SRV 850 Lastik

Aprilia SRV 850  için lastik seçimi yapacaksınız !.

Websitemizdeki bazı bilgileri tekrar hatırlatmak isteriz.

Buz Motor olarak amatör veya profesyonel tüm sürücülerin bilmelerinde fayda olacağını değerlendirdiğimiz paylaştığımız bu bilgiler, işletmemizin 24 yıllık bir tecrübesinin birikimi olduğunu belirtmekle birlikte bağlayıcı olmamasını, sizlerin de araştırma yaparak bilgilerinizi pekiştirmenizi tavsiye ederiz.

Genelde merak edilen veya yanlış bilinen konuların başında lastik ömrü gelmektedir. Bir çoğumuz alacağımız lastiğin üretim tarihinin 1 yılı geçmemesine dikkat ederiz. Üretici firmalar tarafından kauçuk ömrü 10 yıl olarak belirtilse de bizim Aprilia SRV 850 Lastik için tavsiyemiz; lastiğin ömrünü, uygun koşullarda depolama 5 yıl, motosiklet veya scooter’a takıldığı tarihten itibaren 3 yıl olmak üzere toplam 8 yıl olarak değerlendirmenizdir. Bu tarihten sonra lastikte sertleşme görülür ve kaydırma yapar.

Motosikletinizin lastiğinden yüksek performans elde etmeniz için en önemli unsur, lastiğin içindeki doğru hava basıncıdır. Motosikletinizin teknik özelliklerinde belirtilen hava basıncını muhafaza ediniz. Diğer motosikletler gibi Aprilia SRV 850 Lastik için de düşük hava basıncı sürüş güvenliği açısından risklidir ayrıca sürüş konforunuzu bozar.

Lastiklerinizde özellikle dikkat etmeniz gerekenler:

– Sırt bölgesinde kesik, delinme deformasyon veya düzensiz aşınma kontrolü;

– Yanak bölgesinde kesik, deformasyon veya aşınma kontrolü;

– Topuk bölgesinde jant kaynaklı hasar kontrolüdür..Eğer şüpheli bir durum var ise lastik iç kısmı da kontrol edilmelidir.

Aprilia SRV 850 Lastik ihtiyacınız için önerimiz olan Michelin modellerini yukarıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.